Onafhankelijke informatie platform over zonnepanelen sinds 2008
Ook tot 30% besparen?
Zonnepanelen hacken

Steeds meer mensen stappen over naar duurzame alternatieven om energie mee op te wekken. Hierdoor kan het stroomnetwerk steeds makkelijker gehackt worden. Hackers zouden laadpalen en zonnepanelen kunnen hacken, waardoor het hele stroomnet in een regio zou kunnen uitvallen. Het Agentschap Telecom (AT) waarschuwt hiervoor.

‘’De manier waarop we de digitale infrastructuur inrichten, is even belangrijk als de rest van de energie transitie.’’ vertelt Angeline van Dijk directeur van AT. Producenten, gebruikers en leveranciers van zonnepanelen en laadpalen zijn zich niet bewust van het risico die zij lopen.

Steeds meer huishoudens maken gebruik van zonnepanelen of laadpalen. Als één zonnepaneel van een huishouden wordt gehackt, dan is er niks aan de hand en kan de regio niet zomaar platgelegd kunnen worden. Alleen als de software die de zonnepanelen bestuurd wordt aangevallen, is het wel een probleem. ‘’Dan kunnen criminelen of staathackers plots op afstand een groot aantal panelen uitschakelen en daarmee de energievoorziening in gevaar brengen’’. vertelt van Dijk.

VS heeft momenteel een storing

Volgens Tim Conway, technisch directeur bij cyberopleidingsinstituut Sans, is het belangrijk dat er meer inzicht komt omdat er in het westen van de VS al recent een storing is geweest. Waarschijnlijk komt de aanval door de hackers. ‘’Het ging daar niet om veel megawatt, maar het laat zien dat het kan en dat we de risico’s in kaart moeten brengen.’’

Nu is hét moment om zonnepanelen te kopen! (6 redenen)

→ 1. De prijzen zijn nog NOOIT zo laag geweest. 2. De markt staat op zijn kop en is met 90% gekrompen. 3. Je zit in een uitstekende onderhandelingspositie (je krijgt zelfs gratis cadeau's zoals een tablet) 4. Vergelijk je het met beleggen, dan is dit het moment om te kopen wanneer niemand koopt. 5. Bespaar duizenden euro's door 4 offertes naast elkaar te leggen via onderstaande button. 6. Koop nu voordat de prijzen weer stijgen!


Laatste nieuws